Sav

Felsefe Gereksizdir

Felsefe bugün artık gereksiz ve boş bir uğraş alanıdır
zafer.teker , 27.09.2014

Bu Sayfayı Paylaş:

Fibiler Üyelerinin Yorumları

nightfire13   Kabul Etmedi

Bu soruyu kabul etsem bile felsefe yapmış olurum, yani bir nevi kendi tezimi çürütürüm. Bu yüzden reddetmek zorundayım.


Misafir12345   Kabul Etmedi

            Bilim dallarının gelişmesinin sınırı olmadığı için, felsefenin de hiç bir zaman gereksiz hale geleceğini düşünmüyorum.Felsefe insan düşüncelerini,olayları,hayatı sorguladığı  için sürekli değişir, bu durumda felsefenin önemi hiçbir zaman azalmaz.


zafer.teker   Kabul Etti

Şu anda gerekli olmadığını düşünüyorum. 

Eskiden felsefenin konusu olan bir çok konu bilim dallarının konusu olmuştur. Psikoloji, Antropoloji, Sosyoloji, Teoloji vs.. bilim dallarının Felsefeye olan ihtiyacı azaltmıştır. Bilim'in konuları ile Felsefe'nin hala ilgileniyor olması mantıklı değildir. Örneğin Ahlak , İyi-Kötü gibi konular Psikoloji,Sosyoloji vs.. gibi bilim dallarının konusuna girer. 

Felsefe'yi insanların düşünmesi olarak görmek doğru değildir. Hele bu çağda bir insanın oturduğu yerden bilgilere ve sonuçlara düşünerek ulaşması mümkün değildir. Bir araştırma-inceleme disiplini gerekmektedir. 

 

 Tüm üyeler içeriklere yorum ekleyerek katkıda bulunabilir : Yorum Gir

Misafir Yorumları
Bu Sayfayı Paylaş:

İletişim Bilgileri

Takip Et

Her Hakkı Saklıdır. Bu sitede yayınlanan tüm bilgi ve fikirlerin kullanımından fibiler.com sorumlu değildir. Bu sitede üretilmiş , derlenmiş içerikleri, fibiler.com'u kaynak göstermek koşuluyla kendi sitenizde kullanılabilirsiniz. Ancak telif hakkı olan içeriklerin hakları sahiplerine aittir