zafer.teker - Üyenin İçerikleri

zafer.teker - Üyenin Blogları

Java'ya Nasıl ve Nereden Başlayabilirim ?


Bilmediği bir şeyi öğrenmek isteyenlerin ilk başta yaşadıkları en büyük sorun nereden ve nasıl başlayacaklarını bilememeleridir. Bu yazı Java'ya başlamak isteyenlere yardımcı olacaktır.
Devamını Oku >>

Fuat Sezgin Hakkında Bir Değerlendirme


Fuat Sezgin özellikle İslam döneminin başarılı bilim tarihçilerinden biridir. Bu yazıda Fuat Sezgin'in bilim tarihine bakışındaki Türklük eksikliğinden bahsedeceğiz
Devamını Oku >>

Türkçenin Diğer Dillere Verdiği ve Aldığı Sözcük Sayıları Anlamlı Mı ?


Günay Karaağac, Türkçe Verintiler Sözlüğünün sunuş kısmında bazı dillerde Türkçe unsurlar ve Türkçe de o dillere ait unsurları incelemiştir. Bu bölümlerde bazı uzmanların alıntı ve verinti olarak tespit ettiği rakamları vermiştir. Başkaları tarafından bu değerlerden bir alınan verilen tablosu oluşturulmuş ve internette yayılmıştır. Bu yazıda diller arasında alıntı ve verintilerin sayısal olarak karşılaştırmanın anlamı olmadığından bahsedilecektir
Devamını Oku >>

zafer.teker - Üyenin Yorumları

Atlantisliler Sümerler Etrüskler Türk Mü?

13.01.2024

Atlantis daha var mı yok mu taratışılan bir şey. Bu neden zaten Türklüğü vb.. tartışmaları anlamsız. Kitapda bu bölümü bence okumaya gerek yok. 

Sümerler ve Etrüksler konusunda bazı kanıtlar öne sürülüyor. Ancak bunlar bunların Türk olduğu ile ilgili yeterli değil. Ancak sorular ve kanıtlar önemli. Bazıları bir hayli ilginç de. Ancak Etrükslerin daha yazısı bile okunamadı. Okuyanlarda sadece Türkler ve ne kadar başarılı bilmek zor. Sümerce de ise gerçekten Türkçe sözcükler var. Bunlar Sümerlerin Türklüğünden mi yoksa bir zamanlar Türklerle komşu olmasından mı geliyor bence kesin değil. Kitap da öne sürülen kanıtlarda kesinlik sağlamıyor. Ancak kesin değildir demek için de bir kanıt yok. 

Etrüksler için dilin çözümlenmesi için yeni yazılı kanıtlara ihtiyaç var. Sümerler için de dilin Türkçe ile farklığının açıklanması gerekiyor. Alıntı mı değil mi konusu da ayrı bir konu. 

Sonuç olarak iddialara dinleyip öğrenmek iyi olur. Etrüksler ve Sümerler konusunda gelişmeler oldukça bu sorular ve kanıtlar akılda olmalı.

Devamını Oku

Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar - Fantastic Beasts and Where to Find Them

23.04.2022

Seyredilir ancak çok da iyi değil. 
Devamını Oku

Fantastik Canavarlar: Dumbledore'un Sırları - Fantastic Beasts: The Secrets Of Dumbledore

23.04.2022

Harry Potter serisini sevmeyen biri olarak bu filmi de hiç sevmedim. Senaryo fazla basit ve çok fazla akmıyor. Büyücülerin yaptığı büyü görüntüleri var sadece. 
Devamını OkuBu Sayfayı Paylaş:

İletişim Bilgileri

Takip Et

Her Hakkı Saklıdır. Bu sitede yayınlanan tüm bilgi ve fikirlerin kullanımından fibiler.com sorumlu değildir. Bu sitede üretilmiş , derlenmiş içerikleri, fibiler.com'u kaynak göstermek koşuluyla kendi sitenizde kullanılabilirsiniz. Ancak telif hakkı olan içeriklerin hakları sahiplerine aittir