Örnek

native2ascii ile Ant Taskı Örneği

Aşağıdaki ANT taskı çalıştırıldığında /messages*.properties şablonuna uyan properties dosyaları için native2ascii komutu çalıştırılmış olur :
<project name="unicode-property-converter" default="convert">
 <target name="convert">
  <delete>
   <fileset dir="../target/classes" includes="**/messages*.properties" />
  </delete>
  <native2ascii encoding="UTF-8" src="." dest="../target/classes" includes="**/messages*.properties" />
 </target>
</project>
Bu task Eclipse'de bir proje içinde kullanılabilir. target/classes içindeki messages*.properties şeklindeki dosyalar önce silinir. Ardından dosyalar native2ascii taskında geçirilir ve aynı klasöre taşınır.
Eclipse'de bu içerik için projectBuilder.xml dosyası oluşturalım ve src içine koyalım. Bu durumda eclipse'da target/classes'a ../ ile çıkarak ulaşılabilir. Bu ANT taskı messages*.properties formatına uyan tüm dosyaları classes'dan silecek ve yeniden dosyaları ascii'ye çevirip classes'a atacaktır.
Bu Ant'ın her proje derlendiğinde çalışmasını isteyebilirsiniz. Bunun için Properties - Builders 'dan New.. ile Ant Task'ını ekleyebilirsiniz. Ant Builder seçtiğinizde açılan pencerede Main tab'ında Buildfile olarak projectBuilder.xml dosyası verilir. Bu dosyayı seçtiğinizde
${workspace_loc:/Test/src/projectBuilder.xml}
şeklinde örneğin görülecektir. Artık proje derlendiğinde otomatik olarak ANT taskı çalışacaktır.
Q:\Projects\Mercury\Test\src\projectBuilder.xml:6: Error starting Sun's native2ascii:

hatası alınabilir.
Eklediğiniz build için konfigürasyon bölümünden , JRE sekmesinde Runtime JRE'yi JRE değil JDK olarak verilmesi gerekir.. Sorun ANT Builder komutunun JDK yerine JRE ile çalışmasından kaynaklanmaktadır.
zafer.teker , 20.06.2020

Bu Sayfayı Paylaş:

Fibiler Üyelerinin Yorumları


Tüm üyeler içeriklere yorum ekleyerek katkıda bulunabilir : Yorum Gir

Misafir Yorumları
Bu Sayfayı Paylaş:

İletişim Bilgileri

Takip Et

Her Hakkı Saklıdır. Bu sitede yayınlanan tüm bilgi ve fikirlerin kullanımından fibiler.com sorumlu değildir. Bu sitede üretilmiş , derlenmiş içerikleri, fibiler.com'u kaynak göstermek koşuluyla kendi sitenizde kullanılabilirsiniz. Ancak telif hakkı olan içeriklerin hakları sahiplerine aittir