Manifesto

Türki-Farsi-Kafkas Birliği Kurulmalıdır

Bölge İnsanlarının Geleceği İçin Türki-Farsi-Kafkas Birliği Kurulmalıdır

Aşağıdaki üç ana grup hem kültürel, hem ırksal olarak birbirleriyle karışmış toplumlardır : 

  • Türk'iler (Türkiye Türkleri , Azeriler , Türkmenler , Özbekler, Kazaklar , Kırgızlar, Tatarlar , Moğollar vs..)
  • Hint-İrani'ler (Fars , Kürt , Dari , Peştu , Pakistanlı, Tacik , Beluci , Afgan vs..)
  • Kafkas'iler (Gürcü-Laz, Çerkes, Çeşen-İnguş , Abhaz Tüm Kafkas toplulukları)
Türki , Hint-İrani ve Kafkas toplulukları ve milletleri belki de 3 bin yıl boyunca birbirleriyle ilişki kurmuş , kimi zaman barış içinde ,kimi zamanda savaş içinde yaşamışlardır ve birbirleriyle ırk olarakta , kültürel olarakta karışmışlardır. Bugün onları ayıran tek şey anadil olarak hangi dili konuştuklarıdır. Onun haricinde kültürleri benzer , ırkları da karışmalardan dolayı birbirine benzemiştir. Bugün bir Farsi İran'lıyı Türkiye Türk'den, Bir Kürt'ü Türkmen'den , Bir Çerkesi Azeri'den vb.. ayırmak çokta kolay değildir. 
 
Yukarıdaki nedenler ile bu üç ana gruptan oluşan , her gruptaki toplumların kendi içinde rahat ve mutlu yaşayabileceği tek bir devlet , tek bir vatan olmasını istiyoruz. 
 
Tek bir devlet ve vatan kavramının şu yararları olacaktır : 
 
  • Birlik olunacak ve bölge dışı büyük güçlere (ABD , Avrupa, Rusya ve Çin) karşı bu bölge insanlarının çıkarları daha güçlü bir şekilde korunabilecektir. 
  • Birlikteki tüm toplumlar biribirleri koruyacak , hem ekonomik , hem siyasi olara destek olacaklardır. Bu şekilde bu kardeş topluluklar (gerçekten de etnik ve kültürel olarak kardeş) biribirlerine destek olacak ve ekonomik kalkınmalarına yardım edecektir.
  • Zaten birbirlerine yakın kültürler daha da yakınlaşacaktır. 

 

 
zafer.teker , 27.09.2014

Bu Sayfayı Paylaş:

Fibiler Üyelerinin Yorumları


Tüm üyeler içeriklere yorum ekleyerek katkıda bulunabilir : Yorum Gir

Misafir Yorumları
Bu Sayfayı Paylaş:

İletişim Bilgileri

Takip Et

Her Hakkı Saklıdır. Bu sitede yayınlanan tüm bilgi ve fikirlerin kullanımından fibiler.com sorumlu değildir. Bu sitede üretilmiş , derlenmiş içerikleri, fibiler.com'u kaynak göstermek koşuluyla kendi sitenizde kullanılabilirsiniz. Ancak telif hakkı olan içeriklerin hakları sahiplerine aittir