Öneri

İçerik Sağlayıcı Olun Birlikte Kazanalım

Fibiler.com'a içerik sağlayan üyeler girdiği içeriklerden para kazanabilirler.
Fibiler.com giderek önemli bir fikir ve bilgi paylaşım sitesi oluyor. Siz de Fibiler.com'a katkıda bulunabilirsiniz ve bu katkıdan gelir elde edebilirsiniz. Fibiler.com kazandığı geliri içerik sağlayıcılarıyla aşağıdaki "Birlikte Kazanalım" bölümünde belirtildiği gibi paylaştıracaktır.

Burada amaç "gelir kazanmak için içerik girmek" değil, "içerik girerken (kavram, sözlük, bilgi, blog vb..) aynı zamanda gelir de elde etmek"tir. Bir çok insan ücretsiz olarak ansiklopedi, sözlük, forum , blog, sosyal medya sitelerine bilgi ve fikir girmektedirler. Burada hiç bir kazançları olmamalarına rağmen bunu isteyerek yapmaktadırlar. Ancak bu sitelerde içerik girenler , sitenin kazandığı gelirden kendilerinin de katkısı olmalarına rağmen pay almamaktadırlar. Fibiler.com'da içerik giren kişilerle kazanılan geliri katkıları oranında paylaşmak istiyoruz.

Birlikte Kazanalım

Fibiler.com site üzerinde gösterilen reklamlarından kazanmaktadır. Kazanılan gelir Reklam Geliri - Masraf (sunucu masrafı) ile hesaplanacaktır.
İçerik sağlayıcı için,
  • Girdiği içerik sayfasından elde edilen gelirlerinin %80'ini kazanacaktır.
  • Kategori , ana sayfa vb.. diğer sayfalardan kazanılan gelirlerden ise, içeriğinden kazandığı gelir oranında tüm içerik sağlayıcılar arasında paylaştırılacaktır.

İçeriklerinizi Biz Ekleyelim


Eğer zaten içeriklerinizin olduğu bir blog veya kişisel web siteniz varsa. İsterseniz içeriklerinizi www.fibiler.com'a biz ekleyebiliriz. Yukarıdaki gelir paylaşımı içerikleri biz eklesek de kendiniz ekleseniz de aynı şekilde geçerlidir.

Neden Blog veya Kişisel Site Açmak Doğru Değil ?

Blog veya kişisel site yapmak yerine içeriklerinizi Fibiler.com'a koymanızı öneriyoruz:
  • Kendi blog ve kişisel sitenizi yaparsanız öncelikle arama sonuçlarında çıkmanız kolay olmaz. Fibiler.com sitesinin değeri yüksektir ve bu nedenle arama sonuçlarında daha öne çıkarsınız
  • Kişisel bir web sitesini yönetmek kolay değildir, teknik bilgi ve zaman istemektedir.
  • Türkçe kaliteli bir blog sitesi bulunmamaktadır. Bu da İngilicesi iyi olmayan kişiler için yabancı siteleri kullanırken zorluk getirmektedir.
  • Blog siteleri bir çok özelliği ücretli sunmaktadır. Örneğin eklenti kurma, reklam ekleme vb.. izin vermemektedir. Halbuki fibiler.com reklam gelirinin %80'ni içerik sağlayanlara bırakmaktadır. Ayrıca her türlü destek verilmektedir ve herhangi bir kısıt yoktur. İçerik sağlayıcılarıyla birlikte site geliştirilecektir.
  • Fibiler.com ortak bir kategori sistemi kullanmaktadır. Bu nedenle tüm içerik girenler ortak bir yeri besledikleri için site daha da değerlenecek ve yazdığınız yazılar daha çok kişiye ulaşacaktır.
  • Fibiler.com sadece blog içermez. Kavram, sözlük, sinema, müzik, alıntı, manifesto gibi diğer tiplerde de içerik girilebilir, resim ve video eklenebilir.
  • İçerik sağlayıcısı kendi sitesi için reklam verebilir veya çalışmalarından bahsedebilir.

Fibiler.com Aynı Zamanda Bir Öğrenme Yöntemidir

Fibiler.com aynı zamanda bir konuyu bir kişinin öğrenmesine de yarar. Bir konuyu ele alan içerik sağlayıcı o kunuyla ilgili geçen kavramları tanımlamalı, önemli verileri (liste, tablo, ağaç yapısında bilgiler) girmelidir. O konuda var olan görüşleri sav , öğüt/öneri ile girmelidir. Anket ekleyebilir, konuyla ilgili detay bilgi sunan site kaynaklarını gireilir, video (Şimdilik sadece Youtube) , resim ekleyebilir. Sonuç olarak "fibilemek" aynı zamanda bir öğrenme aracıdır ve bir konuyu anlamanıza yardımcı olur.

İçerik Sağlayıcıların Dikkat Etmesi Gereken Kurallar


"Alıntı" bölümü hariç hiç bir bilgi başka bir kaynaktan aynen (copy-paste) alınamaz ve siteye eklenemez. Fibiler.com içerikleri orjinal (sadece Fibiler.com'da) olmalıdır. Bu nedenle başka kaynaklardan yazılanları alan içerik sağlayıcılarıyla çalışılmayacaktır. Ancak kaynak sahibinden özel bir izin istenerek (mail yoluyla yani kanıtlı olarak) Fibiler.com'a içerik eklenebilir

Eklenen fikir ve bilgiler yasalara uygun olmalı, hiç bir kişiye veya etnik, inanç, tercihi ideoloji vb.. grubuna hakaret ve küfür içermemelidir

Fikir ve Bilgi eklenirken tarafsız ve bağımsız olunmalı, ideloji ve inançlardan etkilenılmemelidir. Bilgi sunarken kesin doğru ve tarafsız olunmalıdır. Fikir maddeleri ise (Sav, Öğüt/Öneri vb..) zaten belirli bir görüşü belirttiği için bu maddelerde sadece fikri ve görüşü eklerken düzgün bir şekilde eklemek yeterlidir.
Bizimle iletişim kurmak için (Bize Yazın) bağlantısından mesaj atabilirsiniz veya mh at fibiler.com adresine mail atabilirsiniz.
zafer.teker , 22.05.2018

Bu Sayfayı Paylaş:

Fibiler Üyelerinin Yorumları


Tüm üyeler içeriklere yorum ekleyerek katkıda bulunabilir : Yorum Gir

Misafir Yorumları
Bu Sayfayı Paylaş:

İletişim Bilgileri

Takip Et

Her Hakkı Saklıdır. Bu sitede yayınlanan tüm bilgi ve fikirlerin kullanımından fibiler.com sorumlu değildir. Bu sitede üretilmiş , derlenmiş içerikleri, fibiler.com'u kaynak göstermek koşuluyla kendi sitenizde kullanılabilirsiniz. Ancak telif hakkı olan içeriklerin hakları sahiplerine aittir