İçindekilerGirişİndex
YukarıİlkÖnceki YokSonrakiSon
Geriİleri
Yazdır

Tomcat ve Web Sunucusunu Birlikte Çalıştırma

Giriş

Tomcat Java Servlet ve Java Server Pages (JSP) çalıştırıcısıdır. Web dokumanlarını sunmak için tasarlanmamıştır. Java Servletleri ve JSP kullanılan bir web uygulamasında diğer web dokumanları sunmak için Tomcat'i bir web sunucusu ile çalıştırmak daha uygun olacaktır. Bunun ayrıca şu avantajları da bulunmaktadır:

Not: Bu doküman Tomcat ile bilinen ve çoklukla kullanılan web sunucuları Apache ve IIS ile beraber çalıştırmak için gerekli ayarların nasıl yapılacağına dair hazırlanmıştır. Web üzerinden bu konu ile alakalı çok sayıda doküman bulabilirsiniz. Bu doküman ile amaçlanan: MOR Yazılım'da Tomcat'i Apache ve IIS çalıştırmak üzere yapılan çalışmanın yazılı hale getirilmesi ve bu konuda Türkçe bir kaynak hazırlamaktır.

Burada anlatılanlar Tomcat, Apache veya IIS için gerekli olan kurulum işlemlerinin yapılmış olduğu varsayılarak yazılmıştır. Kurulum için neler yapılması gerektiği için ilgili programların kurulum bilgilerine başvurulmalıdır. Bunları indirmek için ihtiyacınız olabilecek adresler aşagıdaki gibidir:

İçindekilerGirişİndex
YukarıİlkÖnceki YokSonrakiSon
Geriİleri
Yazdır