Sav

Sümerlerin Türklüğü ve Batılılar

Sümerlerin Türk olduğu batılı ve diğer bilimciler tarafından bilerek dünyadan gizlenmektedir.
zafer.teker , 27.09.2014

Bu Sayfayı Paylaş:

Fibiler Üyelerinin Yorumları

zafer.teker   Kabul Etti

Sümerlilerden bahsederken batılı uzmanlar orta asya içlerinden gelen , bitişken dil kullanan bir toplum deyip geçmektedir. Bitişken dil kullananan Türk-Moğol-Macar-Fin-Kore ve Japon dillerinde var. Bu toplumlardan biri olmalı. (Türkçe ile bir çok kelime ortak olduğu kesinleşmiştir). Kore e Japon olma ihitmali çok düşüktür. Geriye Türk-Moğol ve Fin-Macar grubu kalır ki bu topluluklar birbirleriyle aslında akrabadır. (Macar dediğimiz aslında Hun'dur.) 

Eski çağ toplumlarından bahsederkenher zaman Hint-Avrupa (Ari) olduğu her fırsatta belirten (örneğin Hititler vs..)  batılılar nedense konu Sümerliler olunca Sümerlilerin Ural-Altay kökenli bir toplum olduğu belirltmek istemiyorlar. 

İlk yazıyı bulan ve ilk uygarlığı kuran kişilerin Türk-Moğol-Hun kökenli olması onları dehşete düşürmüş olmalı. 

Bizim tarih kitaplarımız neden Sümer tarihi ile başlamaz ve ilk Türk devleti olarak Sümerlilerden bahsetmez ? Bence artık tarih kitaplarında ilk Türk devleti olarak Sümerliler anlatılmalıdır. 

 Tüm üyeler içeriklere yorum ekleyerek katkıda bulunabilir : Yorum Gir

Misafir Yorumları
Bu Sayfayı Paylaş:

İletişim Bilgileri

Takip Et

Her Hakkı Saklıdır. Bu sitede yayınlanan tüm bilgi ve fikirlerin kullanımından fibiler.com sorumlu değildir. Bu sitede üretilmiş , derlenmiş içerikleri, fibiler.com'u kaynak göstermek koşuluyla kendi sitenizde kullanılabilirsiniz. Ancak telif hakkı olan içeriklerin hakları sahiplerine aittir