Sav

Sümerler Türktür

Sümerler Türktür.
zafer.teker , 27.09.2014

Bu Sayfayı Paylaş:

Fibiler Üyelerinin Yorumları

zafer.teker   Kabul Etti

Sümer uzmanlarının hepsinin kabl ettiği gerçek Sümerlilerin Orta Asyadan bölgeye geldikler (Mezopatamya'nın yerlisi değiller) ve bitişken bir dil (Türkçe-Moğolca-Fin-Macar ) benzeri bir dil kullandığıdır. Ayrıca içinde çok sayıda Türkçe kelimelerin olduğuda isparlanmıştır. 

Orta Asyadan gelen bitişken bir dil kullanan (ve bir çok dil özellikleri Türkçeye benzeyen) ve içerisinde bir çok fazla Türkçe kelime olan dil kullanan toplum başka kim olabilir ? Ayrıca kültürleride Eski Türklere çok benzemektedir. 

Sümerlilerin Altay kökenli olduğu kesindir. Uygarlık tarihini yazanlar artık uygarlığı ilk kuran ve yazıyı bulanlar olarak Türk-Moğol-Macar(Hun)-Fin lilerin kurduğunu kabul etmek zorundadırlar. Bu nedenle Altay kökenli insanların uygarlık konusunda aşağılık kompleksi duymasına gerek yoktur. 

Bu bir gerçeği daha ortaya çıkarmıştır. Türk kökenli toplumlar Anadolu ve Mezopotamya 1000 yıl önce değil çok çok önceden (M.Ö: 3500) gelmişlerdir. Yani 4500 yıldır bu topraklardadır.  

 Tüm üyeler içeriklere yorum ekleyerek katkıda bulunabilir : Yorum Gir

Misafir Yorumları
Bu Sayfayı Paylaş:

İletişim Bilgileri

Takip Et

Her Hakkı Saklıdır. Bu sitede yayınlanan tüm bilgi ve fikirlerin kullanımından fibiler.com sorumlu değildir. Bu sitede üretilmiş , derlenmiş içerikleri, fibiler.com'u kaynak göstermek koşuluyla kendi sitenizde kullanılabilirsiniz. Ancak telif hakkı olan içeriklerin hakları sahiplerine aittir