İçindekilerGirişİndex
YukarıİlkÖnceki YokSonraki YokSon
Geriİleri
Yazdır

http://www.midlet.org

mobile java games, java games, mobile games, java games download, java mobile games

www.midlet.org

Free java midlet'lerini bulunduran bir site. Bu free midlet'ler web üzerinden veya wap üzerinden download edilip kurulabiliyor. http://midlet.org/wap adresine girilerek cep telefonunuza herhangi bir midlet'i indirebilirsiniz.

Midlet'ler 5 kategoride tutulmakta. Games(Oyunlar) en çok midlet bulunan bir kategori, Graphics (Grafik Midlet'leri) kategorisinde animasyon,grafik editorleri,viewer''ları gibi midlet'ler bulunmakta. Internets (Internet için midletler) kategorisinde browser,e-mail midletleri,mesaj atabilen midlet'ler bulunmaka. Oyunlardan sonra en çok midlet'in bulunduğu kategori Utilities(Araçlar) kategorisi. Takvim,SMS araçları,Hesap makinesi,Sözlük vs.. gibi kullanışlı midlet'ler bulunmakta. Developor (Geliştiriciler için) kategorisinde ise midlet geliştiriciler için yararlı midlet'ler bulunmakta.

Bir kategorinin içinde alt kategorilerde bulunmakta. Midlet'lerin listelendiği bölüme geçildiğinde midlet'ler hakkında bilgi bulunmaktadır. "Device Filter" özelliğini kullanarak istediğiniz cihaza uygun midlet'lerin sıralanmasınız sağlayabilirsiniz. Bu özellik kategori listesinde de geçerli. Cihazı seçtikten sonra filter link'ine tıklarsanız sizin istediğiniz cihaza uygun midlet'ler görüntülenir. Bundan sonra göreceğiniz tüm sayfalarda bu filter geçerli olur.

Midlet'in özelliklerinin bulunduğu bölümde jad ve jar dosyasını download edebilirsiniz. Midlet'in kimin tarafından yapıldığı, mail adresi ve sitesi de bilgiler arasında. Bazı midlet'ler hemen orada emulator'de gözükebilir. "Click here to try in emulator" link'i var ise bu midlet'i emulator'de görebilirsiniz demektir.

Midlet.org'ta forum bölümü bulunmakta. Ancak forum bölümünde mesaj atmak için "account" (hesap) açmanız gerekir. (en aşağıdaki bölümde "Create Account" linki).

midlet.org bugün free midlet bulunduran en büyük site. Ayrıca sizde yapmış olduğunuz midlet'leri siteye ekleyebilirsiniz. Örneğin bir türk programcının eklediği bir sözlük midleti örneğini http://midlet.org/results.jsp?search=Inek adresinden görebilirsiniz.

Keyword'ler:

mobile games, mobile java games, java games, java games uk, java spiele, spiele, giochi, java giochi, java download, midlet.org, midlet, wireless java downloads, java, games, mobile, 6310i, 3410, 6610, 7210, 7650, java games, nokia, Nokia, MIDlet, j2me, J2ME, MIDP, OTA download, over-the-air, Java, J2EE, provisioning, micro java, OTA, repository, download, multiplayer, mobile, wireless, Nokia, nokia, siemens, Siemens, sl45i, SL45i, Motorola, motorola

İletişim:

info@midlet.com

İçindekilerGirişİndex
YukarıİlkÖnceki YokSonraki YokSon
Geriİleri
Yazdır