Eser

Beni Ödüller Cezalandırma

Puan : 8/10
Sahipleri : Özgür Bolat
Çocuklara,öğrencilere ve çalışanlara ödül vermenin yanlış olduğunu savunan ve zararlarının anlatıldığı bir psikoloji ve eğitim bilimleri kitabı. Kitabın tam adı "Beni Ödüller Cezalandırma. Çocuk eğitimini anlayışını değiştiren kitap".
zafer.teker , 27.06.2020

Bu Sayfayı Paylaş:

Fibiler Üyelerinin Yorumları

zafer.teker  
Puan : 8/10
Kitap sadece velilere ve öğretmenlere yönelik değil aynı zamanda psikoloji ve sosyal psikoloji meraklıları için de güzel bir kitap. Zaten kitabın arkasındaki kaynaklar kitabın bir bilim kitabı olduğunu da gösteriyor. Çok sayıda bilimsel araştırmadan bahsetmesine rağmen dili anlaşılır ve rahat okunuyor. Veliler , öğretmenler de rahatlıkla okuyabilir. 

Bilimsel veriler gerçekten bizim algılarımıza, düşüncelerimize ters. Ödül iyi bir şeydir, motivasyonu artırır diye düşünüyoruz ancak onlarca zararı olduğu ortaya çıkıyor. Kitapta bunlar çok güzel derlemiş ve özetlemiş. 

Kitap biraz veliler için kişisel gelişim kitabı imajını veriyor ancak öyle değil. Veliler rahatlıkla okuyabilir ve çocukları için kullanabilir doğru. Ancak buna rağmen kitap bilimsel bir kitap olmayı da başarmış.


Tüm üyeler içeriklere yorum ekleyerek katkıda bulunabilir : Yorum Gir

Misafir Yorumları
Bu Sayfayı Paylaş:

İletişim Bilgileri

Takip Et

Her Hakkı Saklıdır. Bu sitede yayınlanan tüm bilgi ve fikirlerin kullanımından fibiler.com sorumlu değildir. Bu sitede üretilmiş , derlenmiş içerikleri, fibiler.com'u kaynak göstermek koşuluyla kendi sitenizde kullanılabilirsiniz. Ancak telif hakkı olan içeriklerin hakları sahiplerine aittir