Manifesto

Türki-Farsi-Kafkas Birliği Kurulmalıdır

Bölge İnsanlarının Geleceği İçin Türki-Farsi-Kafkas Birliği Kurulmalıdır

Aşağıdaki üç ana grup hem kültürel, hem ırksal olarak birbirleriyle karışmış toplumlardır : 

  • Türk'iler (Türkiye Türkleri , Azeriler , Türkmenler , Özbekler, Kazaklar , Kırgızlar, Tatarlar , Moğollar vs..)
  • Hint-İrani'ler (Fars , Kürt , Dari , Peştu , Pakistanlı, Tacik , Beluci , Afgan vs..)
  • Kafkas'iler (Gürcü-Laz, Çerkes, Çeşen-İnguş , Abhaz Tüm Kafkas toplulukları)
Türki , Hint-İrani ve Kafkas toplulukları ve milletleri belki de 3 bin yıl boyunca birbirleriyle ilişki kurmuş , kimi zaman barış içinde ,kimi zamanda savaş içinde yaşamışlardır ve birbirleriyle ırk olarakta , kültürel olarakta karışmışlardır. Bugün onları ayıran tek şey anadil olarak hangi dili konuştuklarıdır. Onun haricinde kültürleri benzer , ırkları da karışmalardan dolayı birbirine benzemiştir. Bugün bir Farsi İran'lıyı Türkiye Türk'den, Bir Kürt'ü Türkmen'den , Bir Çerkesi Azeri'den vb.. ayırmak çokta kolay değildir. 
 
Yukarıdaki nedenler ile bu üç ana gruptan oluşan , her gruptaki toplumların kendi içinde rahat ve mutlu yaşayabileceği tek bir devlet , tek bir vatan olmasını istiyoruz. 
 
Tek bir devlet ve vatan kavramının şu yararları olacaktır : 
 
  • Birlik olunacak ve bölge dışı büyük güçlere (ABD , Avrupa, Rusya ve Çin) karşı bu bölge insanlarının çıkarları daha güçlü bir şekilde korunabilecektir. 
  • Birlikteki tüm toplumlar biribirleri koruyacak , hem ekonomik , hem siyasi olara destek olacaklardır. Bu şekilde bu kardeş topluluklar (gerçekten de etnik ve kültürel olarak kardeş) biribirlerine destek olacak ve ekonomik kalkınmalarına yardım edecektir.
  • Zaten birbirlerine yakın kültürler daha da yakınlaşacaktır. 

 

 
tekzaf tarafından 27.09.2014 tarihinde eklenmiş/güncellenmiştir.

Bu Sayfayı Paylaş:

Fibiler Üyelerinin Yorumları


Tüm üyeler içeriklere yorum ekleyerek katkıda bulunabilir : Yorum Gir

İlgili Kategoriler ve İçerikleri

Ekonomi - Siyaset - Polika : Neo-con (Neo Conservative) - Yeni Muhafazakar.. Amacı Olan Salak Bir İnsandan Başka Kimse Ülk.. Eğer Çok Zeki ve Kültürlü Değilseniz Siyasi-İ.. Siyasi-İdeolojik Amaçlarına Göre İnsanların Z.. Türki-Farsi-Kafkas Birliği Kurulmalıdır CIA - Central Intelligence Agency FBI - Federal Bureau of Investigation Paul L. Williams Graham E. Fuller Sibel Edmonds RAND - Research ANd Development Corporation Henry Alfred Kissinger Condoleeza Rice Donald Rumsfield James R. Schlesinger RAND (Research ANd Development Corporation) C.. Tebliğ Cemaati Mübarek Gilani Cemaat ül Fukra Marc Grossman Morton Abramowitz Adem-i Merkeziyetçilik Genocide Kelimesi Latince Genus ve Cidus Keli..

Misafir Yorumları
Bu Sayfayı Paylaş:

İletişim/Bize Yazın   mh@fibiler.com   Google+   Facebook   Twitter   fibiler@googlegroups.com
Her Hakkı Saklıdır
Bu sitede yayınlanan tüm bilgi ve fikirlerin kullanımından fibiler.com sorumlu değildir.
Bu sitede üretilmiş , derlenmiş içerikleri, fibiler.com'u kaynak göstermek koşuluyla kendi sitenizde kullanılabilirsiniz. Ancak telif hakkı olan içeriklerin hakları sahiplerine aittir