Fibiler.com, Godoro.com'un kardeş kuruluşudur


İpucu

Bilgisayarınızı Visual Basic Script İle Konuşturmak ve Cinsiyetini Anlamak

Visual Basic Script ile hazırlayacağınız bir script ile bilgisayarınızı konuşturabilir ve cinsiyetini öğrenebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki script'i bir dosyaya yazıp konus.vbs olarak kaydedin.

CreateObject("SAPI.SpVoice").Speak"I Love You"

Kaydettiğiniz bu dosyaya çift tıkladığınız zaman bilgisayar konuşacak ve "I Love You" diyecektir. Çıkan ses bazı bilgisayarlarda bay , bazı bilgisayarlarda bayan sesi olmaktadır. 


İçeriği Ekleyen : tekzaf

Üyelerin Seçimleri
Misafir12345 Yanlış BulduKonuşmaya çevrilecek metin parantez içinde olmalıdır.

 

 CreateObject("SAPI.SpVoice").Speak("I Love You")İçerik ile ilgili seçim/yorum yapabilirsiniz ve eklediğiniz seçim/yorum için değişiklik yapabilirsiniz : Tıklayınız

Facebook Üyelerinin YorumlarıAna Sayfa | Bize Yazın | fibiler@fibiler.com | Facebook | Twitter | Google+ | fibiler@googlegroups.com
Her Hakkı Saklıdır. Bu sitede yayınlanan tüm maddelerin (kavram,veri,sav,manifesto,etiket,kişi,eser,soru,kaynak,anket,blog,olay,ipucu,öneri,materyal,hata) ve içeriklerinin hepsi başka kaynaklardan derlemedir ve site yönetimine ait değildir.
Bu sitede bulunan resim,ses,video ve sanat eserleri gibi materyaller internet üzerinden derlenmiştir ve telif hakkları sahiplerine aittir.
Bu sitede üretilmiş , derlenmiş içerikleri, fibiler.com'u kaynak göstermek koşuluyla kendi sitenizde kullanılabilirsiniz. Ancak telif hakkı olan içeriklerin hakları sahiplerine aittir
Üyenin girdiği tüm yazı ve içeriklerden üyenin kendisi sorumludur ve bu içerikler ile ilgili site yönetimi sorumluluk kabul etmez.
Bu sitede yayınlanan tüm bilgi ve fikirlerin kullanımından fibiler.com sorumlu değildir.